Fałszywe maile – tym razem na celowniku klienci ING

W sieci pojawiły się maile mające skłonić właścicieli kont w ING w kliknięcie w spreparowany link. Na szczęście mail jest dosyć prymitywnie przygotowany – sama treść bez żadnych elementów graficznych. Jest niemalże identyczny z mailami wysyłanymi do klientów PKO BP. Dodatkowo nie ma nawet maskarady adresu e-mail dzięki czemu od razu widać, że wiadomość nie została wysłana przez ING:

ing_falszywy_mail_adr

Żeby było ciekawej nawet stopka mająca uwiarygodnić korespondencję jest niespójna logicznie: ING Bank Śląski S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Katowic – Fabrycznej.

Wiadomość może posiadać jeden z kilku tematów:
Weryfikacja w systemie ING
Blokada konta ING
Blokada rachunku ING

Treść:

Dostęp do Twojego konta ING został zablokowany!

W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów zablokowaliśmy twoje konto w systemie ING Bank Śląski, powodem jest nieautoryzowany dostęp do konta.
W celu odzyskania dostępu prosimy o weryfikację właściciela rachunku, logując się na:

www.ingbank.pl/weryfikacja

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół ING Bank Śląski S.A.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Infolinia 801 601 607

Ten e-mail został wygenerowany automatycznie. Prosimy na niego nie odpowiadać. ING Bank Śląski S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Katowic – Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000005459, REGON 271514909, NIP 634 013 54 75, kapitał zakładowy i wpłacony 792.345.340 zł.

Poniżej zrzut maila:

ing_falszywy_mail

Podziel się: